Konto bankowe dla ucznia liceum (licealisty)

Koniec nauki w gimnazjum jest jednocześnie okresem, w którym młody człowiek musi podjąć decyzję mogącą zaważyć na jego dalszym życiu. Właśnie wtedy nadchodzi czas na to, aby wybrać liceum, a przecież to właśnie nauka w nim będzie miała duży wpływ na zawód wykonywany w dorosłym życiu przez dzisiejszego gimnazjalistę. Warto zastanowić się nad tym, co zrobić, aby wybór okazał się trafny i nie trzeba było go żałować.

Lista wskazówek udzielanych przyszłemu licealiście jest długa, na pierwszy plan wysuwa się jednak postulat mówiący o tym, że osoba kończąca gimnazjum nie powinna ulegać presji. Nie oznacza to oczywiście, że należy ignorować jakiekolwiek wskazówki dawane przez rodziców, kolegów oraz nauczycieli, nie można jednak zapomnieć o tym, że to nie oni, ale dzisiejszy gimnazjalista będzie kontynuował naukę w szkole średniej. Jeżeli wybór liceum zostanie dokonany tylko po to, żeby zrobić komuś przyjemność możemy mieć pewność, że wcześniej lub później zemści się na nas.

Warto zwrócić uwagę i na to, że wybór liceum musi uwzględniać zainteresowania i możliwości gimnazjalisty. Nie oznacza to oczywiście, że zainteresowania te nie mogą się jeszcze zmienić, warto jednak zwrócić uwagę na to, że humanista może męczyć się wśród entuzjastów przedmiotów ścisłych, a osoba słabiej ucząca się jest skazana na niepowodzenie w najlepszym liceum w mieście. Ocenianie własnych szans i możliwości nie jest prostym zadaniem, doświadczenie potwierdza jednak, że gimnazjalista i tak poradzi sobie z tym zadaniem lepiej niż jego zatroskany rodzic. Podczas podejmowania decyzji o tym, do jakiego liceum będziemy uczęszczać można kierować się również swoimi marzeniami. Uczeń kończący gimnazjum z pewnością ma swoje wyobrażenie o przyszłej pracy, nauka w liceum (np. w archidiecezjalne męskie liceum ogólnokształcące) może zaś pomóc mu w udzieleniu odpowiedzi na pytanie o to, czy warto dążyć do jego urzeczywistnienia.

Nie zaszkodzi również, gdy weźmie się pod uwagę względy praktyczne, jeszcze przed złożeniem dokumentów warto zatem odwiedzić liceum (np. męskie liceum ogólnokształcące w warszawie) i przekonać się, jak jest zaopatrzone, jaką opinią cieszą się zatrudnieni w nim nauczyciele i jaką opinią się cieszy. Dzięki tego rodzaju informacjom z pewnością łatwiej będzie odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy rzeczywiście jest to miejsce, w którym warto spędzić kolejne lata życia. Można przy tym zapoznać się z rankingami tworzonymi przez prasę lokalną i portale internetowe, pozwalają one bowiem na dostęp do informacji na temat wielu szkół jednocześnie.

Konto bankowe dla ucznia

Bardzo młody człowiek często słyszy o tym, że jego jedynym obowiązkiem jest nauka, a rodzice mogą dawać mu pieniądze na to wszystko, czego potrzebuje, aby radzić sobie w szkole. Niestety, życie nastolatka jest o wiele bardziej skomplikowane. Wcale nie obraca się wyłącznie wokół szkoły, a i zarządzanie finansami często nie jest najłatwiejszym zadaniem. Coraz większa grupa rodziców zgadza się zatem z tym, że konto dla ucznia może być bardzo dobrym rozwiązaniem, znakomicie uczy bowiem oszczędzania zapewniając im jednocześnie kontrolę nad wydatkami nastolatka. Zdanie rodziców podzielają zarządy sporej grupy banków, znalezienie konta dla nastolatka nie jest więc dziś trudne. Sytuacja komplikuje się przede wszystkim wówczas, gdy chcemy znaleźć konto naprawdę dobre, warto zatem zastanowić się nad tym, na co powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

Wśród wielu atrybutów konta dla ucznia za najważniejszy uznaje się niski koszt jego prowadzenia. Zasoby finansowe nastolatka są ograniczone, dobrze więc upewnić się, że nie będzie musiał tracić ich na pokrywanie kosztów manipulacyjnych. Przed podpisaniem umowy z bankiem dobrze jest również dowiedzieć się, jak ma wyglądać wypłacanie pieniędzy, nastolatek musi bowiem wiedzieć, czy może pobierać gotówkę ze wszystkich bankomatów, a także, czy ma prawo płacić kartą w sklepach lub podczas dokonywania zakupów przez Internet. Konto dla ucznia powinno być też atrakcyjnie oprocentowane, możliwość zarabiania uczy bowiem oszczędności.

Za jedną z najbardziej atrakcyjnych uznaje się w tym kontekście ofertę mBanku przygotowaną z myślą o najmłodszych klientach. IzzyKONTO pozwala na otwarcie rachunku za pośrednictwem Internetu, a więc bez konieczności wychodzenia z domu, nie wiąże się z kosztami ponoszonymi tak z tytułu założenia, jak i prowadzenia konta, posiada atrakcyjne oprocentowanie i daje młodemu człowiekowi nie tylko kartę płatniczą Visa Electron, ale i możliwość bezpłatnego wypłacania pieniędzy z ponad 4 800 bankomatów BZ WBK, Cash4You, eCard, Euronet.

Wcale nie mniej interesujące wydaje się również PKO Konto Pierwsze, z którego mogą skorzystać nawet trzynastolatki. Konto to nie wiąże się z opłatami wynikającymi nie tylko z jego prowadzenia, ale również z wypłaty środków pieniężanach ze wszystkich bankomatów. Bezpłatne są również krajowe przelewy internetowe i dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu uczeń poznają wiele obliczy polskiej bankowości.amlo.edu.pl

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *